Hakkımızda

Burdur’un meşhur Ceviz Ezmesi‘ni web sitemiz üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

CevizEzmesi.com

İnternetin yeni yeni yayıldığı 2005’li yıllarda Cevizezmesi.com domainini aldık. Yıllardır domain ücretini yenileyerek Burdur’umuza has bu özel domaini yanlış kişilerin eline geçmesini önledik. Zamanla geliştirdiğimiz web sitemiz ile ilk satışımızı 2019 yılında gerçekleştirdik. Gerek sosyal medya gerekse web sitemizi daha da geliştirerek daha geniş kitlelere ulaşmak en büyük hedefimizdir. Bu güzel tadı tüm dünyaya tanıtmaya tattırmaya niyet ettik. Burdur Ceviz Ezmesi’ni alarak bizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Melek DÖNMEZ

Ceviz Ezmesi

Yaklaşık 300 yıllık geçmişe sahip olan Burdur’a özgü Ceviz Ezmesi tatlısı 2008 yılında coğrafi işaret tescili almıştır (Burdur Ticaret Odası ). Böylece merdiven altı satışların önüne geçilmiştir.

Yapımı çok kolay olmasına rağmen ev ortamında yapılan ceviz ezmesinin Burdur’da satışı yapılan Ceviz Ezmesinden farklı olmaktadır. Bunun nedeni satış yapılan ceviz ezmesini yapan ustaların ellerinin alışkanlığı olarak açıklanabilir.

Ceviz Ezmesi günlük üretimi yapılan bir tatlıdır. Her gün büyük tepsilere dökülerek dilim dilim kesilir ve aynı gün kargoya verilir. Kapalı kaldığı sürece ( 1 hafta ile 10 gün arası) tazeliğini korur. Paket açıldıktan sonra kalan Ceviz Ezmesi açık olarak bırakılmamalıdır. Tekrar kapatılarak 1 hafta tazeliğini korur. Açık bırakılırsa ortamın kuruluğundan dolayı 2 günde nemi kaybolacağından sertleşmektedir.

Burdur Ceviz Ezmesi

Ceviz Ezmesi Burdur’a has olarak üretilir. Özellikle otogarlarda Ceviz Ezmesi olarak satılan jelatine sarılmış ürünlerin Burdur Ceviz Ezmesi ile alakası yoktur. Burdur Ceviz Ezmesi, Burdur yöresinde yetişen cevizlerden Burdur şekerinden ve Burdur İrmiğinden eşit oranda karışımı yapılarak imal edilir. Her ne kadar ceviz ezmesi dense de Ceviz tamamen ezilmeden içinde kırıntılar kalacak şekilde şekerli irmik karışımına eklenir. Böylece ısırıldığında cevizin kırıntıları ağızda dağılmaktadır.

% 100 doğal olduğu için istenildiği kadar yemede mahsur yoktur (özel hastalığı olanlar doktoruna danışabilir).

Sevdiklerinize Ceviz Ezmesi Hediye Edin

Klasik hediyelerden sıkıldınız mı? Bu güzel tadı sevdiklerinizin de tatmasına vesile olabilirsiniz. Gerek web sitemizden sipariş vererek gerekse sosyal medyadan bize ulaşarak taptaze günlük kesim Ceviz Ezmesi siparişi verebilirsiniz.

Shopping Cart
Scroll to Top
Sorum var
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?