Haşhaş Ezmesi Nerede Satılır?

Gerek internette gerekse marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz haşhaş ezmesini tüketiciler daha çok en doğalını ve en lezzetlisini aramaktadır. Bu yazımızda en doğal ve lezzetli haşhaş ezmesini nereden alabilirsiniz kısaca anlatalım istedik.

En Doğal ve Lezzetli Haşhaş Ezmesi Nerede Satılır?

Şunu çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki CevizEzmesi.com‘dan satın alabilirsiniz. Sitemizde sattığımız haşhaş ezmesi %100 doğal olarak üretilmektedir. Koruyucu renklendirici kesinlikle içermez. Güvenle tüketebilirsiniz.

Haşhaş ezmesi nereden alınır?

Haşhaş ülkemizin bir çok bölgesinde yetişse de Afyon, Burdur, Kütahya çevrelerinde yetişen haşhaşın en iyi en kaliteli haşhaş olduğu bilinmektedir. Haşhaşın en çok sevdiği yükseklik 800-1400 m rakımları arasındadır. Afyon ve çevresinde oturan haşhaş ezmesi tüketicileri yerinden alabiliyorken, ülkemizin başka bölgelerinde oturanlar kolaylıkla ulaşamamaktadır. Bu durumda internette “haşhaş ezmesi nereden alınır?” sorusu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Web sitemizdeki haşhaş ezmesi en doğal, damak tadınıza en uygun olarak üretilmekte ve taptaze kargo ile Türkiye’nin her yerine gönderilmektedir.

Bir ürünün doğallığını ne belirler?

Öncelikle haşhaş ezmesi üretiminden bahsetmek gerekir:

Genelde ekim ayında ekilen haşhaş tohumları kışın karın altında filizlenir ve afyon adını alarak 10-20 cm boyunda yemyeşil büyümeye başlar. Bu aşamada sirke ile yemesi çok zevklidir.
Ara ara sulanan afyon haziran ayı ile birlikte olgunlaşır ve 1 mt veya biraz daha uzun boyutlara ulaşır ve kurumaya başlar. Devlet kontrolü ile ekilen haşhaş yetkililer tarafından ara ara kontrolü yapılır.

Haziran sonu gibi bölgeye göre değişiklik gösterse de temmuz ilk haftalarında hasadı başlar. Tek tek toplanan haşhaş kozakları çuvallara toplanır ve traktörle köye veya ayıklama makinesinden geçirmek için en yakın yere götürülür.

Haşhaş ayıklama makinesinde kozalaklar kırılarak haşhaşı ayrı, kabuğu ayrı şekilde ayıklanır. Haşhaş kabuğu ayrıca satılmaktadır. Bu aşamada haşhaş ezmesinde kullanılan haşhaş henüz hazır değildir.

Haşhaş ezmesi için haşhaşın hazırlanması:

Haşhaş ezmesinde kullanılacak haşhaş birkaç işlemden geçmektedir:

1- İlk yıkama işlemi.
Bu aşamada haşhaşın içindeki kabuklarından kalan yabancı maddeler ayıklanır.

2- İkinci yıkama aşamada ise haşhaşın içindeki daha ağır malzemeler ayıklanır. 2 kere yıkanan haşhaş kurutulur.

3- Kavurma: En önemli nokta burası desek doğru olur düşüncesindeyiz. Haşhaş kavurma işleminde ne çok kavurmak ne de az kavurmak gerekir. Kavurma aşaması öyle bir ayarlanmalıdır ki haşhaş ezildiğinde hoş bir tat çıksın ortaya. Böylece en lezzetli haşhaş ezmesi ortaya çıkmaktadır.

En doğal en lezzetli haşhaş ezmesi yapımı:

4- Haşhaşın ezilmesi: Haşhaşın kavrulması kadar ezme işlemi de önem taşımaktadır. Haşhaşı çok ezerseniz çok fazla yağı çıkar. Az ezerseniz de yağı çıkmayacak ve orijinal haşhaş ezmesi tadı tam olarak ortaya çıkmayacaktır. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlerle en uygun kıvamda haşhaşı ezmek gerekir. Böylece sadece haşhaşı yemesi bile zevkli olacaktır.

İşte bu yüzden haşhaş ezmesini Cevizezmesi.com’dan güvenle satın alabilirsiniz.
Yukarıdaki tüm aşamaları titizlikle yürütüyoruz. En iyi en lezzetli haşhaş ezmesini sizlerin de tatması için çalışıyoruz.
Haşhaş ezmesi nereden alınır ? diyenlere içtenlikle diyebiliriz ki ; haşhaş ezmesi cevizezmesi.com’dan alınır.

Yorum bırakın

Shopping Cart
Scroll to Top
Sorum var
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?